Birbank Biznes-in “Hər İşdə Birinci Qadınlar” yarmarkası başa çatdı
Birbank Biznes qadın sahibkarlara dəstək olmaq və onların inkişafına töhfə vermək məqsədilə 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində xüsusi təşəbbüslə çıxış etdi. Belə ki, 6-7 mart 2025-ci il tarixlərində sahibkar xanımlar üçün “Passage 1901” ünvanında satış yarmarkası təşkil edildi. Tədbir çərçivəsində xanım sahibkarlar üçün həm öz məhsul və xidmətlərini təklif edə biləcəkləri, həm də yeni tərəfdaşlıqlar qurub, öyrənə, özlərini inkişaf etdirə biləcəkləri mühit yaradıldı.
Ümumilikdə 60 sahibkar xanımın iştirak etdiyi layihə bununla yekunlaşmadı. Tədbirin ilk günü Birbank Biznes sahibkar xanımlara mart ayı boyunca mikro kreditlərdə 8%-dək endirim təqdim edəcəyini, iyun ayından etibarən isə onların bizneslərini peşəkar idarə etmələri üçün ödənişsiz təlimlər keçirəcəyini elan etdi. Bu təlimlər Birbank Biznes-in peşəkar komandası tərəfindən veriləcək.
Yarmarka çərçivəsində həm xanım sahibkarların uğurunu bir daha vurğulamaq, həm də biznesə başlamaq istəyənlərə ilham olmaq üçün müxtəlif mövzularda panel müzakirələri də baş tutdu. Tədbirin ilk günü COP29 Əməliyyat Şirkətinin Koordinasiya Şurasının üzvü Ayan Nəcəfin moderatorluğu ilə keçirilən panel “Gücümüzü birləşdirək: Tərəfdaşlıqdan uğura” mövzusuna həsr olundu. Sessiyada dövlət qurumları və özəl sektor arasında əməkdaşlıq imkanları, qadın sahibkarlığının inkişafında bu tərəfdaşlıqların rolu müzakirə edildi. Paneldə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan Kapitalı və Təşkilati İnkişaf üzrə Baş İnzibatçı, eyni zamanda “SOS Uşaq Kəndləri – Azərbaycan” Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü Fərqanə Məmmədova, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova və “PASHA Real Estate Group”un Baş Əməliyyat İnzibatçısı Svetlana Əliyeva spiker qismində iştirak etdilər.
Tədbirin ikinci paneli isə “Uğurun adı: Qadın” mövzusuna həsr olundu. Paneldə təməldən öz brendini formalaşdıran qadın sahibkarlar təcrübələrini və uğur hekayələrini  paylaşdılar. Bu sessiyanın moderatoru Bir ekosisteminin Məhsul və Marketinq idarəsi üzrə müşaviri Günel Mavliyarova, spikerləri isə AMFA-nın icraçı direktoru, ASK-nın vitse-prezidenti, KOBİA İctimai Şurasının üzvü Jalə Hacıyeva, “CozybyMadi” brendinin təsisçisi Mədinə Quliyeva və “Balli Bisi” şirniyyat evinin qurucusu Esmira Quluzadə oldu.
Birbank Biznes bu təşəbbüslə qadın sahibkarların fəaliyyətini dəstəkləməyi, onların bizneslərinin tanıdılması və inkişafı üçün yeni imkanlar yaratmağı hədəfləyir.

Birbank Biznes celebrated International Women’s Day with “Successful Women in Every Field”fair
On the occasion of International Women’s Day, Birbank Biznes organized a special initiative to support and empower women entrepreneurs. On March 6-7, 2025, a sales fair was organized at the “Passage 1901” venue, providing a platform for female entrepreneurs to showcase their products and services, establish new partnerships, gain knowledge, and enhance their professional skills.
With the participation of 60 women entrepreneurs, the initiative extended beyond the fair itself. On the first day of the event, Birbank Business announced exclusive benefits, including microloan discounts of up to 8% throughout March. Additionally, starting in June, Birbank Business will offer free professional training sessions to help women manage their businesses more effectively. These training programs will be conducted by the expert team of Birbank Business.
The fair also hosted insightful panel discussions to celebrate the achievements of women entrepreneurs and inspire those aspiring to start their own businesses. The first panel session, moderated by Ayan Najafli, a member of the Coordination Council of the COP29 Operations Company, was titled “Uniting Our Strengths: From Partnership to Success.” The discussion focused on collaboration opportunities between government institutions and the private sector, as well as the role of partnerships in fostering women’s entrepreneurship. Panelists included Fargana Mammadova, Board member, Chief Human Capital and Organizational Development Officer of Kapital Bank, as well as a Board Member of SOS Children’s Villages Azerbaijan; Sadaqat Gahramanova, Deputy Chairperson of the State Committee for Family, Women, and Children Affairs; and Svetlana Aliyeva, Chief Operating Officer of PASHA Real Estate Group.
The second panel, titled “The Name of Success: Women,” featured female entrepreneurs who have built their brands from the ground up, sharing their experiences and success stories. The session was moderated by Gunel Mavliyarova, Advisor for Product and Marketing Management of the Bir ecosystem. The distinguished speakers included Jale Hajiyeva, Executive Director of AMFA, Vice President of ASK, and a member of the KOBIA Public Council; Madina Guliyeva, Founder of the “CozybyMadi” brand; and Esmira Guluzade, Founder of “Balli Bisi” Confectionery House.
Through this initiative, Birbank Business aims to support women entrepreneurs by providing them with increased visibility and new opportunities for business growth.