Birbank Biznes-in “Hər İşdə Birinci Qadınlar” yarmarkası başa çatdı
Birbank Biznes qadın sahibkarlara dəstək olmaq və onların inkişafına töhfə vermək məqsədilə 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində xüsusi təşəbbüslə çıxış etdi. Belə ki, 6-7 mart 2025-ci il tarixlərində sahibkar xanımlar üçün “Passage 1901” ünvanında satış yarmarkası təşkil edildi. Tədbir çərçivəsində xanım sahibkarlar üçün həm öz məhsul və xidmətlərini təklif edə biləcəkləri, həm də yeni tərəfdaşlıqlar qurub, öyrənə, özlərini inkişaf etdirə biləcəkləri mühit yaradıldı.
Ümumilikdə 60 sahibkar xanımın iştirak etdiyi layihə bununla yekunlaşmadı. Tədbirin ilk günü Birbank Biznes sahibkar xanımlara mart ayı boyunca mikro kreditlərdə 8%-dək endirim təqdim edəcəyini, iyun ayından etibarən isə onların bizneslərini peşəkar idarə etmələri üçün ödənişsiz təlimlər keçirəcəyini elan etdi. Bu təlimlər Birbank Biznes-in peşəkar komandası tərəfindən veriləcək.
Yarmarka çərçivəsində həm xanım sahibkarların uğurunu bir daha vurğulamaq, həm də biznesə başlamaq istəyənlərə ilham olmaq üçün müxtəlif mövzularda panel müzakirələri də baş tutdu. Tədbirin ilk günü COP29 Əməliyyat Şirkətinin Koordinasiya Şurasının üzvü Ayan Nəcəfin moderatorluğu ilə keçirilən panel “Gücümüzü birləşdirək: Tərəfdaşlıqdan uğura” mövzusuna həsr olundu. Sessiyada dövlət qurumları və özəl sektor arasında əməkdaşlıq imkanları, qadın sahibkarlığının inkişafında bu tərəfdaşlıqların rolu müzakirə edildi. Paneldə Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan Kapitalı və Təşkilati İnkişaf üzrə Baş İnzibatçı, eyni zamanda “SOS Uşaq Kəndləri – Azərbaycan” Assosiasiyasının İdarə Heyətinin üzvü Fərqanə Məmmədova, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova və “PASHA Real Estate Group”un Baş Əməliyyat İnzibatçısı Svetlana Əliyeva spiker qismində iştirak etdilər.
Tədbirin ikinci paneli isə “Uğurun adı: Qadın” mövzusuna həsr olundu. Paneldə təməldən öz brendini formalaşdıran qadın sahibkarlar təcrübələrini və uğur hekayələrini  paylaşdılar. Bu sessiyanın moderatoru Bir ekosisteminin Məhsul və Marketinq idarəsi üzrə müşaviri Günel Mavliyarova, spikerləri isə AMFA-nın icraçı direktoru, ASK-nın vitse-prezidenti, KOBİA İctimai Şurasının üzvü Jalə Hacıyeva, “CozybyMadi” brendinin təsisçisi Mədinə Quliyeva və “Balli Bisi” şirniyyat evinin qurucusu Esmira Quluzadə oldu.
Birbank Biznes bu təşəbbüslə qadın sahibkarların fəaliyyətini dəstəkləməyi, onların bizneslərinin tanıdılması və inkişafı üçün yeni imkanlar yaratmağı hədəfləyir.

Birbank Biznes успешно завершил ярмарку «Женщины — лидеры во всех сферах»
В честь Международного женского дня Birbank Biznes организовал специальную инициативу в поддержку женщин-предпринимателей. 6–7 марта 2025 года в «Passage 1901» состоялась ярмарка «Женщины — первые во всём», где более 60 женщин-предпринимателей представили свои товары и услуги, нашли новых партнёров, расширили деловые связи и получили ценные знания для профессионального роста.
Но на этом поддержка не закончилась. Уже в первый день мероприятия
Birbank Biznes объявил о выгодном предложении — в течение марта женщины-предприниматели могут воспользоваться скидкой до 8% на микрокредиты, а с июня для них стартует серия бесплатных обучающих программ по эффективному управлению бизнесом. Эти тренинги будут организованы профессиональной командой Birbank Biznes.
В рамках ярмарки также состоялись панельные дискуссии, посвященные успехам женщин-предпринимателей и вдохновлению тех, кто только планирует открыть собственное дело.
Первая панельная сессия под названием «Объединим усилия: от партнерства к успеху» была проведена под модерацией Аян Наджафли, члена Координационного совета Операционной компании
COP29. В ходе обсуждения затрагивались вопросы сотрудничества между государственными структурами и частным сектором, а также роль партнерства в развитии женского предпринимательства. Среди участников панели были Фаргана Маммадова, член Правления, Главный директор по организационному развитию и человеческим ресурсам Kapital Bank, а также член Правления «SOS Детские деревни Азербайджана», Седагет Гахраманова, заместитель председателя Государственного комитета по вопросам семьи, женщин и детей, и Светлана Алиева, операционный директор PASHA Real Estate Group.
Вторая панельная сессия была посвящена теме «Имя успеха — женщина». Здесь успешные женщины-предприниматели, которые создали свои бренды с нуля, поделились своим опытом и историями успеха. Модератором выступила советник по управлению продуктами и маркетингом экосистемы
Bir Гюнель Мавлиярова. Среди спикеров были исполнительный директор AMFA, вице-президент ASK и член Общественного совета KOBIA Джале Гаджиева, основательница бренда «CozybyMadi» Мадина Гулиева и основательница кондитерского дома «Balli Bisi» Эсмира Гулузаде.
Этой инициативой
Birbank Biznes подтверждает свою приверженность поддержке женщин в бизнесе, открывая для них новые возможности для роста, развития и продвижения своих идей.