Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən Fənn Olimpiadasının qalibləri təltif edildi
Kapital Bank sosial yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq Təhsil Nazirliyinin təşkil etdiyi Respublika Fənn Olimpiadalarının keçirilməsinə dəstək göstərib. Fizika, kimya, riyaziyyat, biologiya, informatika, tarix, coğrafiya, Azərbaycan dili və ədəbiyyatı fənləri üzrə 30 000-dən artıq şagird tədbirdə iştirak edib.
19 iyun 2019-cu il tarixində olimpiadanın qaliblərinin təltif edilməsi mərasimi keçirilib. Tədbirdə Təhsil Naziri Ceyhun Bayramov, ali məktəb rektorları, dövlət rəsmiləri, millət vəkilləri, ictimai xadimlər və digər qonaqlar iştirak edirdi.
Olimpiadada hər fənn üzrə olan qaliblərə müvafiq olaraq qızıl, gümüş, bürünc medal, diplom və müxtəlif hədiyyələrlə təltif olunub. Həmçinin sonda ölkənin güclü şagirdləri “Birincilərin birincisi” nominasiyasında elan edilib.
Qeyd edək ki, təhsil layihələrinə dəstək verən Kapital Bank hər il Təhsil Nazirliyi ilə birgə bir neçə layihə həyata keçirilib. Yaxın gələcəkdə təhsillə bağlı yeni birgə layihələrin keçirilməsi planlaşdırılır.

Winners of School Olympiad supported by Kapital Bank were awarded
As part of its socially oriented activities, Kapital Bank supported the Republican School Olympiad, organized jointly with the Ministry of Education. The Olympiad with the participation of 30 000 students was conducted as per eight subjects — physics, chemistry, mathematics, biology, computer science, history, geography, Azerbaijani language and literature.
On June 19, 2019, an award ceremony dedicated to the Olympiad winners took place. The event was attended by the Minister of Education Jeyhun Bayramov, university rectors, representatives of various organizations and departments, deputies of the Milli Majlis, public figures and others.
According to the results of the Olympiad, the jury selected a winner for each subject. The students were awarded with gold, silver and bronze medals, diplomas and various gifts. The best students were also marked in the nomination “The best of the first”.
It should be noted that Kapital Bank participates in various projects of the Ministry of Education. In the nearest future, more joint projects are planned in the sphere of education.