Doğru yolun başlanğıcı: Kapital Bank 150 illik yubileyini Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri ilə birlikdə qeyd edib
2024-08-01
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank 150 illik yubileyi münasibətilə Bakı Dövlət Universiteti ilə birgə "Doğru yolun başlanğıcı" adlı təlim proqramı təşkil edib. Tədbir çərçivəsində tələbələr üçün müxtəlif təlimlər, intellektual və əyləncəli oyunlar keçirilib və qalib komandaya kubok təqdim olunub. Tədbirin əsas məqsədi tələbələrin şəxsi inkişafına və karyera planlamasına dəstək vermək olub.
Təlim proqramı çərçivəsində Kapital Bank-ın əməkdaşlarının iştirakı ilə “Şəxsi inkişaf və kollektivlə işləmə bacarıqları”, “İT təhlükəsizlik”, “İş mühitində hüquqlarınız” , “Karyera planlaması və yüksəlişi” kimi mövzularda təlimlər keçirilib.
Tədbirin açılış mərasimində çıxış edən BDU-nun sosial məsələlər, tələbələrlə iş və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru Əliş Ağamirzəyev universitetdə həyata keçirilən sosial layihələrdən danışıb, Kapital Bank ilə birgə layihənin gənclərin karyera quruculuğunda faydalı olacağını bildirib.
Qeyd edək ki, təlim proqramında “BDU könüllüləri” təşkilatının, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin və Tələbə Gənclər Təşkilatının 100-dən çox üzvü də iştirak edib.

Начало верного пути: Kapital Bank отметил 150-летие вместе со студентами Бакинского государственного университета
Первый банк страны Kapital Bank по случаю 150-летнего юбилея совместно с Бакинским государственным университетом организовал учебную программу «Начало верного пути». В рамках мероприятия для студентов были проведены различные тренинги, интеллектуальные и развлекательные игры. Победившей команде был вручен кубок. Основной целью мероприятия была поддержка личностного развития и планирования карьеры студентов.
В рамках программы обучения с участием сотрудников Kapital Bank были проведены тренинги по таким темам, как «личностное развитие и навыки работы с коллективом», «ИТ-безопасность», «ваши права в рабочей среде», «планирование карьеры и продвижение по службе».
Выступивший на церемонии открытия проректор БГУ по социальным вопросам, работе со студентами и связям с общественностью Алиш Агамирзаев рассказал о социальных проектах, реализуемых в университете, и отметил, что совместный проект с Kapital Bank будет полезен для построения карьеры молодежи.
Отметим, что в программе обучения также приняли участие более 100 членов организации «Волонтеры БГУ», студенческого профсоюзного комитета и Студенческой молодежной организации.