Növbəti 3 rayonda “Vətən Bağı” salındı
2021-ci ildən etibarən “Qırmızı Ürəklər” (“Red Hearts”) Fondu birinci və ikinci Qarabağ müharibəsi zamanı şəhid olan qəhrəman oğullarımızın əziz xatirəsini əbədiləşdirmək məqsədilə ölkənin bir sıra rayonlarında “Vətən Bağı” layihəsini həyata keçirməyə başlayıb. Hər rayonda, həmin rayonun şəhidlik zirvəsinə ucalan igidlərin sayına uyğun ağac əkilir. Layihə həmçinin Azərbaycanın ekoloji mühitinə töhfə vermək məqsədini də daşıyır.
Bu dəfə ağacəkmə layihəsi PMD-nin dəstəyi ilə Lerik və Daşkəsəndə, Kapital Bank-ın dəstəli ilə isə Ağstafada həyata keçirildi. Lerikdə 162, Daşkəsəndə 98, Ağstafada isə 229 ədəd olmaqla ümumilikdə 489 ədəd sərv və tuya ağacı əkilib. Ağacəkmə aksiyasında şəhid ailələri, rayon və şəhər ictimaiyyətinin nümayəndələri, qazilər,  PMD-nin, Kapital Bank-ın və “Qırmızı Ürəklər” Fondunun əməkdaşları iştirak etdi. Aksiya Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və yerli İcra Hakimiyyəti orqanının dəstəyi ilə keçirilib.
“Vətən Bağı” əsasən insanların sıx olduğu yerlərdə, parklarda və şəhərin mərkəzlərində təşkil olunur. Bununla da ölkə ərazisində “Vətən Bağ”larının sayı 26-ə çatıb və ağacəkmə mövsümü zamanı davam etdiriləcək. Əkilən ağaclara qulluq olunması, suvarlanması və digər lazımi tədbirlər yerli İcra Hakimiyyəti orqanları və “Qırmızı Ürəklər” Fondu tərəfindən həyata keçirilir.
“Qırmızı ürəklər” 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda Fond kimi fəaliyyətini davam edən təşkilat, əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək olar.

Gardens in memory of fallen soldiers are planted in 3 more districts
Since 2021, the Red Hearts Foundation has been implementing the Motherland Garden project in the regions of Azerbaijan to perpetuate the memory of our heroes who died during the first and second Karabakh wars. Within the framework of the project, memorial trees are planted in various districts throughout the country in accordance with the number of martyrs of each district. The project also aims to contribute to the improvement of Azerbaijan's environmental sustainability.
This time, tree planting was carried out with the support of PMD in Lerik and Dashkesan, and with the support of Kapital Bank in Agstafa. A total of 489 cypress and thuja trees were planted, of which 162 in Lerik, 98 in Dashkesan and 229 in Agstafa. The tree planting campaign was attended by martyr families, representatives of the district and city community, veterans, employees of PMD, Kapital Bank and the Red Hearts Foundation. The campaign was supported by the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan and local executive authorities.
The Motherland Gardens are set up mainly in populous places, in parks and city centers. To date, 26 such gardens have already been created across the country, the creation of new Motherland Gardens will continue during the tree planting season. The care of the trees, their watering and other necessary activities are carried out by the local executive authorities and the Red Hearts Foundation.