“Birbank” komandası Azərbaycan çempionu oldu
Kapital Bank-ın maliyyə tərəfdaşı olan “Breyn Rinq” televiziya layihəsinin 22-ci mövsümü yekunlaşıb. Gənclərin bilik yarışı ilə sınağa çəkildiyi layihənin qalibi və ölkə çempionu adına “Birbank” komandası layiq görülüb.
Hər həftənin bazar günü İctimai Televiziyada yayımlanan layihədə 10 şəhər və 7 universiteti, eləcə də sponsorları təmsil edən 20 komanda çempionluq uğrunda yarışıb. 2023-cü ilin mart ayında start götürən yeni mövsümdə 2 mərhələ oynanılıb. Şərtlərə görə 1-ci mövsümdə “Bilik” kubokunun, 2-ci mövsümdə isə “Nar” kubokunun sahibi bəlli olub. Ötən gün isə “Bilik” və “Nar” kubokunun qalibi olan 2 komanda Azərbaycan çempionu titulu uğrunda mübarizə aparıb.
Xatırladaq ki, layihədə Kapital Bank-ı Azərbaycanın məşhur idman şərhçilərindən ibarət “Birbank” komandası təmsil edirdi. Komandada Gündüz Abbaszadə, Rüstəm Fətəliyev, Süleyman Vəliyev, Şəmsəddin Abbasov, Əhməd Əliyev kimi idman jurnalistləri ilə yanaşı Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Həsən Abbaslı və Turizm və Menecment Universitetinin tələbəsi  Ramal Ağazadə də yer alırdı.
Qeyd edək ki, Kapital Bank sosial yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq, daim intellektual oyunları və təhsil layihələrini dəstəkləyir. Ölkənin birinci bankı eyni zamanda  “Nə? Harada? Nə vaxt?” intellektual klubun da rəsmi tərəfdaşıdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 49 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün—https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün—https://kbl.az/prcrc.

Birbank team has won the Azerbaijan Championship
Kapital Bank, proudly served as the financial partner for the intellectual TV program “Brain Ring”. The 22nd season of the intellectual TV program “Brain Ring”, where participants demonstrated their knowledge, has ended up and “BirBank” team has won the Azerbaijan Championship.
Every Monday on Public Television, a project is broadcasted featuring 10 cities and 7 universities, along with 20 teams representing sponsors, competing for the championship. In the new season that started in March 2023, two stages have been played. According to the rules, the first season crowned the Bilik Cup champion, while the second season determined the Nar Cup winner. And a few days ag, the victorious teams of the Bilik and Nar cups engaged in a thrilling duel to claim the title of Azerbaijan's champion.
It's worth noting that, in the 22nd season of the show, Kapital Bank was represented by the Birbank team, comprising renowned Azerbaijani sports commentators including Gunduz Abbaszade, Rustam Fataliyev, Suleyman Veliyev, Shamseddin Abbasov, and Ahmed Aliyev. Alongside these seasoned sports journalists, the team featured Hasan Abbasli, a student from the Baku Higher Oil School, added a fresh perspective to the mix.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 117 branches and 49 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk , for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc .