Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “Breyn Rinq” 22-ci mövsümünə başladı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank “Breyn Rinq” televiziya layihəsinin maliyyə tərəfdaşıdır. Gənclərin bilik yarışı ilə sınağa çəkildiyi veriliş artıq 22-ci mövsümünə start verdi. Hər həftənin bazar günü İctimai Televiziyada efirə gedən layihənin yeni mövsümündə 10 şəhər və 7 universiteti, eləcə də sponsorları təmsil edən 20 komanda çempionluq uğrunda yarışır.
Şərtlərə görə yarışmada il ərzində 2 mövsüm oynanılır. 1-ci mövsümdə “Bilik” kubokunun, 2-ci mövsümdə isə “Nar” kubokunun sahibi bəlli olur. İlin sonunda isə “Bilik” və “Nar” kubokunun qalibi olan 2 komanda Azərbaycan çempionu titulu uğrunda mübarizə aparır.
22-ci mövsümdə Kapital Bank-ı Azərbaycanın məşhur idman şərhçilərindən ibarət “Birbank” komandası təmsil edir. Komandada Gündüz Abbaszadə, Rüstəm Fətəliyev, Süleyman Vəliyev, Şəmsəddin Abbasov, Əhməd Əliyev kimi idman jurnalistləri ilə yanaşı Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Həsən Abbaslı yer alır.
Qeyd edək ki, Kapital Bank sosial yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq, daim intellektual oyunları və təhsil layihələrini dəstəkləyir. Ölkənin birinci bankı eyni zamanda  “Nə? Harada? Nə vaxt?” intellektual klubun da rəsmi tərəfdaşıdır.

При поддержке Kapital Bank стартовал 22 сезон «Брэйн Ринг»
Первый банк Азербайджана Kapital Bank является финансовым партнером телепроекта «Брэйн Ринг». 22 сезон передачи, где участники могут испытать свои знания, уже стартовал. За первенство в новом сезоне проекта, который выходит каждое воскресенье на Общественном телевидении, борются 20 команд, представляющих 10 городов, 7 университетов и спонсоров.
В течение года проводятся два сезона соревнований. В первом сезоне определяется обладатель кубка Bilik, а во втором сезоне — кубка Nar. По итогам года две команды, которые завоевали кубки Bilik и Nar, сойдутся в поединке за звание чемпиона Азербайджана.
В 22-м сезоне шоу Kapital Bank представляет команда Birbank, в состав которой входят известные спортивные комментаторы Азербайджана, такие как Гюндуз Аббасзаде, Рустам Фаталиев, Сулейман Велиев, Шамседдин Аббасов и Ахмед Алиев. Кроме опытных спортивных журналистов в команде также участвует студент Бакинской высшей школы нефти Гасан Аббаслы.
Kapital Bank поддерживает интеллектуальные игры и образовательные проекты в рамках социально направленной деятельности. Помимо игр «Брэйн Ринг» Kapital Bank также является официальным партнером интеллектуального клуба «Что? Где? Когда?».