Kapital Bank-ın dəstəyi ilə “Breyn Rinq” 22-ci mövsümünə başladı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank “Breyn Rinq” televiziya layihəsinin maliyyə tərəfdaşıdır. Gənclərin bilik yarışı ilə sınağa çəkildiyi veriliş artıq 22-ci mövsümünə start verdi. Hər həftənin bazar günü İctimai Televiziyada efirə gedən layihənin yeni mövsümündə 10 şəhər və 7 universiteti, eləcə də sponsorları təmsil edən 20 komanda çempionluq uğrunda yarışır.
Şərtlərə görə yarışmada il ərzində 2 mövsüm oynanılır. 1-ci mövsümdə “Bilik” kubokunun, 2-ci mövsümdə isə “Nar” kubokunun sahibi bəlli olur. İlin sonunda isə “Bilik” və “Nar” kubokunun qalibi olan 2 komanda Azərbaycan çempionu titulu uğrunda mübarizə aparır.
22-ci mövsümdə Kapital Bank-ı Azərbaycanın məşhur idman şərhçilərindən ibarət “Birbank” komandası təmsil edir. Komandada Gündüz Abbaszadə, Rüstəm Fətəliyev, Süleyman Vəliyev, Şəmsəddin Abbasov, Əhməd Əliyev kimi idman jurnalistləri ilə yanaşı Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Həsən Abbaslı yer alır.
Qeyd edək ki, Kapital Bank sosial yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq, daim intellektual oyunları və təhsil layihələrini dəstəkləyir. Ölkənin birinci bankı eyni zamanda  “Nə? Harada? Nə vaxt?” intellektual klubun da rəsmi tərəfdaşıdır.

With Kapital Bank's Support, the 22nd Season of “Brain Ring” Kicks Off
The Azerbaijan’s first bank, Kapital Bank, proudly serves as the financial partner for the intellectual TV program “Brain Ring”. The 22nd season of this show, where participants can demonstrate their knowledge, is now in full swing. In this new season, 20 teams hailing from 10 cities, 7 universities, and various sponsors are fiercely competing for the championship title. You can catch the excitement every Sunday as the show airs on Public Television.
Two competition seasons unfold each year. The first season crowns the Bilik Cup champion, while the second season determines the Nar Cup winner. As the year concludes, the victorious teams of the Bilik and Nar cups will engage in a thrilling duel to claim the title of Azerbaijan's champion.
In the 22nd season of the show, Kapital Bank is represented by the Birbank team, comprising renowned Azerbaijani sports commentators including Gunduz Abbaszade, Rustam Fataliyev, Suleyman Veliyev, Shamseddin Abbasov, and Ahmed Aliyev. Alongside these seasoned sports journalists, the team features Hasan Abbasli, a student from the Baku Higher Oil School, adding a fresh perspective to the mix.