Birbank-ın sponsorluğu ilə Azərbaycan Biznes Keys yarışmasına start verilib
Ölkənin aparıcı ali təhsil müəssisələrinin tələbələrini bir araya gətirən 21-ci Azərbaycan Biznes Keys Yarışmasına (ABCC) start verilib. Birbank-ın da sponsor olduğu layihə ABŞ Təhsilli Azərbaycanlı Məzunlar İctimai Birliyinin (AAA) təşkilatçılığı ilə keçirilir. Layihənin əsas məqsədi gənclərin maliyyə, marketinq, hesabat, texnologiya və idarəetmə sahələrində praktiki bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir. Yarışma iştirakçıları həmçinin mütəxəssislərlə tanış olmaq və karyera imkanlarını genişləndirmək fürsəti də qazanırlar. Belə ki, iştirakçılar real biznes problemləri üzərində işləyərək analitik və strateji düşünmə bacarıqlarını inkişaf etdirirlər. Sonda komandalar problemlərin həlli üçün strategiyalar hazırlayaraq, təkliflərini mütəxəssislərdən ibarət münsiflər heyətinə təqdim edirlər. Sessiyalarına fevral ayından etibarən başlanan layihə aprel ayında qaliblərin elan edilməsi ilə başa çatacaq.
2002-ci ildən etibarən ənənəvi olaraq keçirilən layihədə bu vaxta qədər 2000-dən çox tələbə iştirak edib. Yarışmada istifadə olunan biznes problemləri Harvard Biznes Məktəbindən rəsmi olaraq təmin edilir.
Yarışma çərçivəsində 20 iştirakçı Birbank-ın ofisində keçirilən xüsusi sessiyada iştirak edib. Burada bankın peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən tələbələrə bank sektorunda innovativ həllər, biznes strategiyaları və maliyyə idarəçiliyi mövzusunda biliklər təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Birbank təkcə maliyyə xidmətləri sahəsində deyil, həm də gənclərin bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirməyə yönəlmiş layihələrə dəstək olmaqla cəmiyyətə töhfə verməyə çalışır. Bank peşəkar inkişaf imkanları yaratmaqla gənclərin əmək bazarına daha hazırlıqlı daxil olmasına kömək edir. Azərbaycan Biznes Keys Yarışması da bu missiyanın bir hissəsi kimi, gənclərə biznes dünyasında rəqabətqabiliyyətli olmaq üçün real təcrübə qazanmaq imkanı yaradır.

Конкурс бизнес-кейсов Азербайджана стартовал при спонсорской поддержке Birbank
Стартовал 21-й Азербайджанский конкурс бизнес-кейсов (ABCC), объединяющий студентов ведущих вузов страны. Проект проводится при участии Birbank в качестве одного из спонсоров и организован Ассоциацией азербайджанских выпускников, получивших образование в США (AAA). Основная цель конкурса — развитие практических навыков молодежи в области финансов, маркетинга, учета, технологий и управления.
Конкурс объединяет студентов ведущих вузов страны с целью развития их практических навыков в области финансов, маркетинга, бухгалтерского учета, технологий и управления. Участники также получают возможность установить контакты с профессионалами отрасли и расширить свои карьерные перспективы. Работая над реальными бизнес-задачами, они развивают аналитическое и стратегическое мышление. На финальном этапе команды разрабатывают решения и представляют свои стратегии экспертному жюри. Сессии конкурса начались в феврале, а завершатся в апреле объявлением победителей.
С момента своего запуска в 2002 году конкурс стал важной традицией, и за это время в нем приняли участие более 2000 студентов. Бизнес-кейсы, используемые в конкурсе, официально предоставляются Гарвардской школой бизнеса.
В рамках конкурса 20 участников посетили специальную сессию в головном офисе Birbank, где профессионалы банка поделились знаниями об инновационных решениях в банковском секторе, бизнес-стратегиях и управлении финансами.
Birbank стремится не только предоставлять финансовые услуги, но и поддерживать инициативы, способствующие профессиональному и личностному развитию молодежи. Создавая возможности для профессионального роста, банк помогает молодым специалистам лучше подготовиться к выходу на рынок труда. Конкурс бизнес-кейсов Азербайджана является частью этой миссии, предоставляя студентам ценный практический опыт для повышения их конкурентоспособности в бизнес-среде.