“Birbank” tələbə təqaüd proqramının iki illik marafonu uğurla başa çatdı
Kapital Bank-ın təşəbbüsü ilə 2023-cü ildə start verilən“Birbank” tələbə təqaüd proqramıuğurla yekunlaşıb. Proqramın ilk seçim mərhələsinə3000-dən çox tələbə müraciət edib, onlardan seçilən15 nəfər namizəd “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanaraq iki il ərzində ayda300 AZN məbləğində təqaüdalmaq imkanını əldə edib.
Təqaüdçülər ölkəmizin 8 aparıcı ali təhsil müəssisəsində kompüter elmləri, informasiya texnologiyaları, maliyyə, hüquq, iqtisadiyyat və digər sahələr üzrə məzun olublar. Onlar bu müddət ərzində yalnız maddi dəstək deyil, həm dəKapital Bank-da real iş təcrübəsi, müxtəlif peşəkar təlim və seminarlar, həmçinin mentor dəstəyi ilə fərdi inkişaf imkanlarıəldə ediblər.
Layihənin bağlanış mərasimində Kapital Bank-ın İstedadların idarə olunması departamentinin direktoruAygün Həsənova iştirakçılara iki il ərzində qazandıqları bilik və təcrübələr, həmçinin gələcəkdə tələbələrin inkişafına yönəlik bu tipli proqramların daha da təkmilləşdirilməsi üçün hansı təşəbbüslərin həyata keçirilə biləcəyi ilə bağlı suallar ünvanlayıb.
Xüsusilə qeyd edək ki, proqramın iki məzunu Samin Hüseynov və Yaqub Əhmədov dünyanın Top 10 universiteti sırasında olan Kembric Universiteti (University of Cambridge) və İmperial Kollecində (Imperial College London)magistr təhsili almaq hüququ qazanaraq təhsillərini xaricdə davam etdirmək imkanı əldə ediblər.
Qeyd edək ki, yaxın günlərdə tələbələrlə bağlı yeni bir inkişaf proqramı elan olunacaq.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 121 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçünhttps://kapitalbank.azsaytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün –https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün –https://kbl.az/prcrc.

Launched by Kapital Bank in 2023, the Birbank Student Scholarship Program has successfully come to an end. At the initial stage of the selection process, more than 3,000 students applied, out of which 15 outstanding candidates earned the title of “Birbank Scholars” and received a monthly scholarship of 300 AZN for two years.
The scholarship holders graduated from 8 leading universities of the country, specializing in computer science, information technology, finance, law, economics, and other fields. Throughout the program, they benefited not only from financial support, but also from real work experience at Kapital Bank, participation in various professional trainings and seminars, as well as individual development opportunities through mentorship.
At the closing ceremony, Aygun Hasanova, director of the Talent management department at Kapital Bank, addressed the participants with questions about the knowledge and experience they had gained over the two years, as well as initiatives that could be implemented to further improve such programs aimed at supporting student development.
Significantly, two graduates of the program, Samin Huseynov and Yagub Ahmadov, were admitted to master’s programs at the University of Cambridge and Imperial College London – both ranked among the world’s top ten universities.
It should be noted that a new student development program will be announced in the near future.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 121 branches and 52 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc