Birbank Biznes-də SİF kreditindən yararlanma imkanı
Azərbaycan Respublikası Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun vəsaiti hesabına mikro sahibkarlara bizneslərini genişləndirmək və inkişaf etdirmək üçün güzəştli kredit fürsəti təqdim edilir. Birbank Biznes vasitəsilə 20-70 yaş aralığında olan mikro sahibkarlar 60 ayadək, illik 5% olmaqla 100 000 AZN-dək güzəştli kredit imkanından faydalana bilərlər. Qeyd edək ki, güzəşt müddəti kredit müddətinin yarısınadək olan tarixləri əhatə edir.
Tələb olunan sənədlər:
• Şəxsiyyət vəsiqəsi
• VÖEN
• Layihənin həyata keçirildiyi yerə və ya əmlaka dair təsdiqedici sənəd
Prioritet istiqamətlər:
• Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərman və sərəncamlarında, dövlət proqramlarında, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin qərar və sərəncamlarında nəzərdə tutulan istehsal, emal və xidmət sahələrinin dəstəklənməsi;
• Qeyri-neft sənaye sahələrinin inkişafı üzrə istehsal və emal (o cümlədən aqrar emal) yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
• Kənd təsərrüfatı sahəsinin inkişafı üzrə istehsal yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
• Logistik xidmət layihələrinin dəstəklənməsi;
• Anbar komplekslərinin yaradılması yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
• Turizmin inkişafı üzrə layihələrin dəstəklənməsi (Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu istisna olmaqla);
• Balıqçılıq və akvakultura, həmçinin akvaponika təsərrüfatlarının yaradılması yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
• Yaşıl, rəqəmsal inkişaf və innovasiya yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
• Kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafı yönümlü layihələrin dəstəklənməsi;
• Təhsil sahəsi üzrə layihələrin dəstəklənməsi (Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu istisna olmaqla);
• Tibb sahəsi üzrə layihələrin dəstəklənməsi (Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu istisna olmaqla);
Bu unikal kredit imkanından yararlanmaqla mikro sahibkarlar öz bizneslərini inkişaf etdirə və ölkə iqtisadiyyatının müxtəlif sahələrində irəlləyişə nail ola bilərlər.

Возможность получения ФРП (SİF) кредита в Birbank Biznes
За счет средств Фонда развития предпринимательства Азербайджанской Республики микропредпринимателям предоставляется льготная кредитная возможность для расширения и развития своего бизнеса. С помощью Birbank Biznes микропредприниматели в возрасте от 20 до 70 лет могут воспользоваться льготным кредитом в размере до 100 тыс. манатов под 5% годовых на срок до 60 месяцев. Следует отметить, что льготный период распространяется до половины срока кредита.
Необходимые документы:
• Удостоверение личности
• VÖEN (ИНН)
• Подтверждающий документ о месте или имуществе, где был реализован проект
Приоритетные направления:
• Поддержка сфер производства, переработки и обслуживания, предусмотренных указами и распоряжениями Президента Азербайджанской Республики, государственными программами, постановлениями и распоряжениями Кабинета Министров Азербайджанской Республики;
• Поддержка проектов по развитию ненефтяной промышленности, ориентированных на производство и переработку (включая аграрную переработку);
• Поддержка производственно-ориентированных проектов по развитию сельского хозяйства;
• Поддержка проектов логистических услуг;
• Поддержка проектов, направленных на создание складских комплексов;
• Поддержка проектов по развитию туризма (за исключением городов Баку, Сумгайыта и Абшеронского района);
• Поддержка проектов, ориентированных на рыболовство и аквакультуру, а также создание аквапонных ферм;
• Поддержка зеленых,цифровых разработок и инновационных проектов;
• Поддержка проектов, ориентированных на развитие средств массовой информации;
• Поддержка проектов в сфере образования (за исключением городов Баку, Сумгайыта и Абшеронского района);
• Поддержка проектов в области медицины (за исключением городов Баку, Сумгайыта и Абшеронского района);
Воспользовавшись этой уникальной возможностью, микропредприниматели могут развивать свой бизнес и добиваться прогресса в различных секторах экономики страны.