Sahibkarlara əlverişli və rahat bankçılıq xidmətləri təqdim edən Birbank Biznes bu dəfə Gəncə şəhərində və ətraf regionlarda yaşayan sahibkarlar üçün satış yarmarkası təşkil etdi. Bankın dəstəyi ilə həyata keçirilən layihə “Pasha Malls” və “Pasha Real Estate”in tərəfdaşlığı ilə “Gəncə Mall”da baş tutdu. Layihənin əsas məqsədi regionda fəaliyyət göstərən sahibkarın bizneslərini və şəxsi inkişafını dəstəkləmək idi.
30-a yaxın sahibkarın ödənişsiz qoşulduğu tədbir yerli sakinlər tərəfindən böyük maraqla qarşılandı. Yarmarka sahibkarlara yeni tanışlıqlar, biznes əlaqələri qurmaq, məhsul və xidmətlərini daha geniş auditoriyaya təqdim etmək imkanı yaratdı.
Layihə ilə bağlı fikirlərini bölüşən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü Fərid Hidayətzadə bu kimi təşəbbüslərin davamlı olacağını qeyd etdi: “Biz Kapital Bank olaraq 2018-ci ildən sahibkarlığın inkişafına dəstək göstərməyi öz strateji hədəflərimizdən biri olaraq seçdik. Bu istiqamətdə atdığımız ən mühüm addımlardan biri Birbank Biznes mobil tətbiqinin istifadəyə verilməsi oldu. Sahibkarlar artıq istehsal sahələrini, ofislərini və ünvanlarını tərk etmədən bir neçə dəqiqəyə bank xidmətlərindən yararlanaraq zamanlarını bizneslərinin inkişafına sərf edə bilirlər. Bununla yanaşı, bu gün baş tutan tədbir kimi onlarla layihə də məhz sahibkarlar üçün təşkil olunur. Çünki biz bilirik ki, ölkə iqtisadiyyatının lokomotivi kiçik və orta sahibkarlıqdır. Ona görə də onların həm bizneslərinə, həm də şəxsi inkişaflarına dəstək verməyə davam edirik.”
Qeyd edək ki, Birbank Biznes sahibkarların bir-biri ilə şəbəkələşməsi və yeni bazarlara çıxış imkanlarının artırılması istiqamətində layihələrini davam etdirəcək.

Birbank Biznes объединил предпринимателей регионов
Birbank Biznes, предоставляющий предпринимателям удобные и доступные банковские услуги, организовал специальную ярмарку продаж для владельцев бизнеса из города Гянджа и близлежащих регионов. Мероприятие, проведенное при поддержке PASHA Malls и PASHA Real Estate в торговом центре «Ganja Mall», было направлено на поддержку развития бизнеса и личностного роста региональных предпринимателей.
В ярмарке, вызвавшей большой интерес среди местных жителей, приняли участие около 30 предпринимателей на безвозмездной основе. Мероприятие предоставило бизнесменам прекрасную возможность установить новые контакты, наладить деловые связи и представить свою продукцию и услуги более широкой аудитории.
Комментируя инициативу, член Правления Kapital Bank Фарид Гидаятзаде отметил приверженность банка поддержке предпринимательства:
«В Kapital Bank мы с 2018 года определили поддержку развития предпринимательства как одно из наших стратегических направлений. Одним из важнейших шагов в этом направлении стало внедрение мобильного приложения Birbank Biznes, которое позволяет предпринимателям за несколько минут воспользоваться банковскими услугами, не покидая своих офисов или производственных помещений, и тем самым уделять больше времени развитию своего бизнеса. Кроме цифровых инноваций, мы также гордимся тем, что организуем мероприятия, подобные сегодняшнему, специально для предпринимателей. Мы твердо уверены, что малый и средний бизнес являются локомотивом экономики страны. Поэтому мы продолжим оказывать поддержку не только их бизнесу, но и их личностному развитию.»
Стоит отметить, что Birbank Biznes продолжит реализацию проектов, направленных на расширение возможностей для нетворкинга среди предпринимателей и выхода на новые рынки.