“Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi çərçivəsində 96 kq işlənmiş batareya toplanaraq təhvil verilib
İstifadəyə yararsız elektrik batareyalarının düzgün çeşidlənməsi və ekoloji cəhətdən təhlükəsiz şəkildə zərərsizləşdirilməsi məqsədilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə Qırmızı Ürəklər Fondu tərəfindən həyata keçirilən “Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” layihəsi uğurla davam etdirilir.
Layihə çərçivəsində bu dəfə ekokönüllülər tərəfindən müxtəlif məntəqələrdən ümumilikdə 96 kq işlənmiş batareya toplanaraq “Tullantıları İdarəetmə Mərkəzi” MMC-yə təhvil verilib. Toplama prosesində könüllülər Bakı şəhəri 19 nömrəli tam orta məktəb, “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin Qutqaşınlı-2, Neftçilər və 8-ci mikrorayon-2 filialları, “Bravo” supermarketlər şəbəkəsinin Gənclik Mall filialı, eləcə də AccessBank-ın baş ofisi və digər  məkanlarda fəal şəkildə iştirak ediblər.
Bu təşəbbüs ətraf mühitin qorunmasına xidmət etməklə yanaşı, cəmiyyətə ekoloji məsuliyyət hissinin formalaşdırılması və dayanıqlı yaşam vərdişlərinin təşviqi baxımından mühüm sosial çağırış xarakteri daşıyır.
Qeyd edək ki, “Red Hearts” – Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən “Red Hearts”ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir.Fondun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün https://redhearts.az saytına daxil olmaq kifayətdir.

96 kg of used batteries collected and handed over as part of the “Return batteries – protect nature” project
With the aim of properly sorting and environmentally safe disposal of unusable electric batteries, the Ministry of Ecology and Natural Resources, in collaboration with the Red Hearts Foundation, is successfully implementing the “Return batteries – protect nature” project.
As part of the project, a total of 96 kilograms of used batteries were collected by eco-volunteers from various locations and handed over to the “Waste Management Center” LLC for safe disposal.
Volunteers actively participated in the collection process at several locations, including Secondary School No. 19 in Baku, the Gutgashenly-2, Neftchilar, and 8th Microdistrict-2 branches of the “Araz” supermarket chain, the Ganjlik Mall branch of the “Bravo” supermarket chain, the head office of AccessBank, and other locations.
This initiative not only contributes to environmental protection but also serves as an important social message, promoting ecological responsibility within society and encouraging sustainable lifestyle habits.
“Red Hearts” was founded in December 2019 at the initiative of Kapital Bank employees. The organization, which operates as a foundation from 2020, mainly contributes to the formation of a culture of philanthropy in our country. Addressing sensitive and important issues such as environmental protection, ecological balance restoration, education, training, and enlightenment, “Red Hearts” engages in social initiatives.
By visiting https://redhearts.az you can get acquainted with Fund’s activities and support by making a donation.