Birbank Bahar lotereyasının qaliblərinə hədiyyələr təqdim olundu
Müştərilərə bir-birindən maraqlı mükafatlar qazandıran Bahar lotereyasının qaliblərinə hədiyyələr təqdim edilib. 5 iyun 2025-ci il tarixində keçirilən canlı tirajın nəticələrinə əsasən 100 iştirakçı qalib adını qazanıb. Qaliblər ötən həftə keçirilən tədbirdə hədiyyələrini əldə edib, həmçinin öz təəssüratlarını iştirakçılarla bölüşüblər.
Lotereyanın superprizi olan Toyota Corolla avtomobilini qazanan Murad bəy hələ də hadisənin çaşqınlığından çıxa bilmədiyini vurğulayıb. “Qalib olmaq üçün xüsusi heç nə etməmişəm. Sadəcə gündəlik alış-verişlərimi Birbank tətbiqi vasitəsilə sifariş etdiyim Birbank Star kartı ilə edirdim, avtomobil qazanacağımı isə heç vaxt düşünməzdim. Əsas hədiyyəni qazandığımı eşitdiyim an mənim üçün sözün əsl mənasında unudulmaz oldu. Birbank-a müştərilər üçün belə bir imkanı yaratdığı üçün təşəkkür edirəm”.
“Kontakt Home”dan hədiyyə kuponu qazanan Sevinc xanım qaliblər arasında olduğunu öyrənəndə çox təəccübləndiyini və sevindiyini bildirib: “Çox sevincliyəm. Məncə bu cür aksiyalar müştəriləri motivasiya etməklə yanaşı, gündəlik bank xidmətlərindən istifadəyə də əlavə maraq yaradır”.
“iPhone 16 Pro” qazanan Natavan xanım isə lotereyada hədiyyə qazanacağını heç vaxt düşünmədiyini qeyd edib: “Birbank tətbiqindən adi qaydada, demək olar ki hər gün istifadə edirəm. Kampaniya dövründə onlayn şəkildə kredit əldə etdim, bir müddət sonra isə qalib olduğumu öyrəndim. Mənim üçün çox gözlənilməz oldu. Belə lotereyaları tez-tez edin ki, hamı faydalansın”.
Qeyd edək ki, Bahar lotereyasında 45 nəfər “Bravo” marketdən 50 AZN-lik kupon, 25 nəfər “Kontakt Home”dan 200 AZN dəyərində hədiyyə kartı, 15 nəfər “PAŞA Travel”dan 500 AZN-lik ölkədaxili səyahət paketi qazanıb. Əlavə olaraq, 10 nəfər “Apple Watch Series 8”, 4 nəfər “iPhone 16 Pro”, 1 nəfər isə lotereyanın superprizi olan “Toyota Corolla” avtomobilinə sahib olub. Lotereyanın şərtlərinə əsasən   Birbank tətbiqindən və ya birbank.az, kapitalbank.az saytlarından nağd pul krediti, Birbank Star kredit kartı və ya istənilən Birbank taksit kartı, eləcə də m10 tətbiqindən nağd pul krediti, Birmarket-dən (Red: Umico 1 iyul 2025-c il tarixindən etibarən fəaliyyətini Birmarket olaraq davam etdirir) kredit əldə edən, həmçinin əldə etdiyi Birbank Star kredit kartı və istənilən Birbank taksit kartı ilə Birmarket.az-dan alış-veriş edən minlərlə müştəri iştirak şansı qazanırdı.

Spring lottery winners of Birbank received their prizes
The winners of the Birbank spring lottery, which awarded participants a variety of exciting prizes, have officially received their gifts. According to the results of the live draw held on June 5, 2025, a total of 100 winners were selected. At an event held last week, the winners received their prizes and shared their impressions of the campaign.
The grand prize – a Toyota Corolla was awarded to Mr. Murad, who admitted that he is still deeply impressed by the outcome: “I didn’t do anything special to win. I was simply making everyday purchases using my Birbank Star card, which I ordered through the Birbank application. I never imagined I could win a car. The moment I heard I had won the main prize was truly unforgettable. I sincerely thank Birbank for creating such an opportunity.”
Ms. Sevinc, who won a gift voucher from Kontakt Home, said she was pleasantly surprised to learn she was among the winners: “I’m very happy! I believe campaigns like this not only motivate customers but also increase interest in using banking services on a daily basis.”
Ms. Natavan, who won an iPhone 16 Pro, also noted that she did not expect to receive a prize: “I use the Birbank app almost every day. During the campaign, I applied for a loan online, and some time later I found out I had won. It was completely unexpected. Please organize more lotteries like this so more people can benefit!”
To recap, as part of the spring lottery, 45 individuals won 50 AZN vouchers from Bravo supermarket, 25 people received 200 AZN gift cards from Kontakt Home, and 15 people won domestic travel packages worth 500 AZN from PAŞA Travel. Additionally, 10 winners received Apple Watch Series 8 devices, 4 received an iPhone 16 Pro, and 1 lucky winner received the grand prize – a Toyota Corolla.
According to the terms of the lottery, thousands of customers had a chance to participate by applying for a cash loan, a Birbank Star credit card, or any Birbank installment card via the Birbank mobile application or the websites birbank.az and kapitalbank.az. Users of the m10 app who obtained a loan or made purchases on Birmarket.az using a Birbank Star or any Birbank installment card were also eligible to participate. (Note: As of July 1, 2025, the Umico platform continues its operations under the Birmarket brand.)