Yüksək faizlə qazandıran kampaniyanı uzatdıq!
• Siz Kapital Bank-da həm manat, həm də dollar valyutaları üzrə 3, 6, 12, 18, 24 və ya 36 ay müddətinə depozit yerləşdirə bilərsiniz;
• Depoziti minimum 500 AZN/USD məbləğində yerləşdirə bilərsiniz. Maksimal məbləğdə isə heç bir məhdudiyyət yoxdur;
• Depozitin faiz gəlirlərini aylıq və ya müddətin sonunda götürə bilərsiniz;
• Depozit məbləğini müqavilənin bitmə tarixinə 1 ay (30 təqvim günü) qalanadək istənilən zaman minimum 100 AZN/USD məbləğində artıra bilərsiniz;
•  1 yanvar 2024-cü ildən qüvvəyə minən Vergi Məcəlləsindəki dəyişikliklərə (maddə 102.1.22) əsasən:
- İstənilən müddətə manat depoziti yerləşdirərkən faizləri hər ay götürməyi seçsəniz, aylıq faiz gəlirinin 200 AZN-dək olan hissəsi 10% vergidən azad edilir;
- 18 ay və ya daha artıq müddətə manat depoziti yerləşdirərkən faizləri müddətin sonunda götürməyi seçsəniz, faiz gəlirinin tam hissəsi 3 il ərzində 10% vergidən azad edilir;
- 18 aydan az müddətə manat depoziti yerləşdirərkən faizləri müddətin sonunda götürməyi seçsəniz, şərti olaraq aylıq faiz hesablanır və bu məbləğin 200 AZN-dək olan hissəsi 10% vergidən azad edilir;
- 1 yanvar 2024-cü ilədək yerləşdirilmiş manat depozitləri üzrə bu tarixdən əvvəl əldə olunan faiz gəlirləri üçün vergi dəyişikliklərdən əvvəlki qaydada hesablanır.
• Hər iki valyuta üzrə depoziti Kapital Bank-ın filiallarında və şöbələrində yerləşdirə bilərsiniz.
• Kampaniya müddəti ərzində yerləşdirilən depozitlərin müddətin sonunda avtomatik uzadılması zamanı kampaniya şərtləri keçərli deyil. Bu zaman uzadılma anında qüvvədə olan şərtlər tətbiq olunacaq.
* Qeyd olunan şərtlər kampaniya çərçivəsində 15 avqust tarixinədək yerləşdirilən depozitlərə aiddir.
Müddət (ay) AZN
Aylıq Müddətin sonunda
3* 6% 7%
6* 9% 10%
12* 8% 9%
18* 8% 9%
24* 7.5% 8%
36* 7.5% 8%
*Ulduzla qeyd olunan şərtlər kampaniya çərçivəsində 15 avqust tarixinədək yerləşdirilən depozitlərə aiddir.
Müddət (ay)    Aylıq Müddətin sonunda
50 000-dən artıq 50 000-dək 50 000-dən artıq 50 000-dək
12 3,0% 3,9% 3,3% 4%
24 3,1% 3,1% 3,4% 3,4%
36 3,2% 3,2% 3,5% 3,5%
Depozitlərinizdən 10%-ə dək gəlir qazanmağa davam edin.
Kampaniyanın şərtləri nədir?
Faiz dərəcələri (AZN)
Faiz dərəcələri (USD)
Kapital depoziti kalkulyatoru
Yüksək faizlər əldə etməklə yanaşı, siz müqavilənin bitmə tarixinə 1 ay (30 təqvim günü) qalanadək depozit məbləğini artıra bilərsiniz.

with higher interest rate
Because we have increased the interest rate on deposits in AZN up to 10%. This means that your deposit in manats will bring you more profit in less time.
What are the terms of the campaign?
- You can place a deposit at Kapital Bank in both AZN and USD currencies for a period of 3, 6, 12, 18, 24 or 36 months;
- You can deposit a minimum amount of 500 AZN/USD. There are no restrictions on the maximum amount;
- You can withdraw deposit income monthly or at the end of the term;
- You can increase the deposit amount up to 1 month (30 calendar days) before the end of the contract at any time in the amount of 100 AZN/USD;
According to changes to the Tax Code (Article 102.1.22), which entered into force on January 1, 2024:
- If, when placing a deposit in manats for any period, you choose monthly interest payment, monthly interest income up to 200 AZN is exempt from 10% tax;
- If, when placing a deposit in manats for 18 months or more, you choose the payment of interest at the end of the term, interest income on the deposit is completely exempt from 10% tax for 3 years;
- If, when placing a deposit in manats for a period of less than 18 months, you choose the payment of interest at the end of the term, monthly interest is conditionally calculated and part of this amount up to 200 manats is exempt from 10% tax;
- Taxes on interest income for deposits in manats placed before January 1, 2024 are calculated in the same order as before the changes.
- You can place a deposit in both currencies at the branches and divisions of Kapital Bank.
* The above conditions apply to deposits placed during the campaign until August 31.
Period | Monthly | End of period | ||
Up to 20 000 | Over 20 000 | Uo to 20 000 | Over 20 000 | |
3* | 4% | 4% | 5% | 5% |
6* | 9% | 7% | 10% | 8% |
12* | 8% | 8% | 9% | 9% |
18* | 7% | 7% | 8% | 8% |
24* | 7% | 7% | 8% | 8% |
36* | 7% | 7% | 8% | 8% |
*Terms marked with an asterisk apply to deposits placed before August 31 as part of the campaign.
Over 50 000 | Up to 50 000 | Over 50 000 | Up to 50 000 | |
12 | 3,0% | 3,9% | 3,3% | 4% |
24 | 3,1% | 3,1% | 3,4% | 3,4% |
36 | 3,2% | 3,2% | 3,5% | 3,5% |
Your deposits will now bring you more income!