RUR  0.0251     0.0267
Kapital Bank hüquqi şəxslərə sərbəst vəsaitlərini depozit hesablarda yerləşdirmək üçün öz xidmətlərini təklif edir. Bank əmanətlərin məxfiliyini və toxunulmazlığını təmin edir. Depozit müqaviləsinə uyğun olaraq, Bank xarici və yerli valyutada yerləşdirmiş depozitlərə faizlər hesablayır. Kapital Bank hüquqi şəxslərə 1 aydan 12 aya kimi qisamüddətli və 1 ildən çox uzunmüddətli depozitlərə vəsaitləri yerləşdirmək təlifini edir.
Vasaitləri yerləşdirmək üçün tələb olunan sənədlər
Bankın müştərisi olmayanlar üçün:
• Depozit hesabının açılması üçün ərizə;
• Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyində qeydiyyat haqqında şəhadətnamə (original və ya notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti);
• Təşkilatın nizamnaməsi (original və ya notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti);
• Azərbaycan Respublikasının Vergilər Nazirliyində qeydiyyat haqqında şəhadətnamə (original və ya notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti);
• Azərbaycan Respublikasının Dövlət Statistika Komitəsində qeydiyyat haqqında şahadətnamə (original və ya notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti);
• Azərbaycan Respublikasının Dövlət Pensiya Fondunda qeydiyyat haqqında şəhadətnamə (original və ya notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti).

Kapital Bank offers corporate clients to place cash on depositary accounts in foreign and national currency. The bank guarantees safety and confidentiality of savings. Kapital Bank pays interests for the sum of savings in foreign and national currency in line with the depositary contract. The Kapital Bank gives corporate clients an opportunity to place means on a fixed-term deposit: from 1 month till 12 months - short-term and for more than one year - long-term.
The documents necessary to place money on deposits
Organizations, which are not clients of the Bank, submit the following documents: :
- An application for opening a depositary account;
- The Certificate on registration in the Ministry of Justice of the Azerbaijan Republic (the original document or certified in notary copy);
- The Charter of the organization (the original document or notarially certified copy);
- The Certificate on registration in the Ministry of Taxes of the Azerbaijan Republic (the original document or notarially certified copy);
- The Certificate on registration in the State Committee of Statistics (the original document or notarially certified copy);
- The Certificate on registration in the Pension Fund (the original document or notarially certified copy).