Hüquqi şəxslər - Sənədli əməliyyatlar
Kapital Bank hüquqi şəxslərə sənədli əməliyyatlar üzrə milli və xarici valyutada tam xidmət paketini təklif edir :
• Sənədli akkreditiv;
• İnkasso;
• Bank zəmanəti.
Akkreditivlər
Kapital Bank dünyanın məşhur bankları olan - Citibank N.Y., American Express Bank, Commerzbank AG, HSBC Bank, KBC Bank, Banque de Commerce et de Placements, Parex, PrivatBank - ilə əməkdaşlıq edərək, hüquqi şəxslərə bu banklar tərəfindən ekkreditivin təsdiqini təklif edir. Nağdsız beynəlxalq hesablaşma növlərindən biri olan ekkredetiv alıcının tapşırıqı əsasında satıcının xeyrinə edilmiş ödəməyə dair öhdəlikdir. Bu öhdəlik akkreditibin şərtlərinə uyğun olan sənədlərin Bankda vaxtında təqdim olunması şərtilə heyata keçirilir. Sənədli akkreditiv ticarət risklərini minimuma endirmək imkanını yaradaraq, mallar və ya xidmətlər üçün etibarlı ödəniş vasitəsidir.
Kapital Bank akkreditiv üzrə aşağıdaki sənədli xidmətləri təklif edir:
• Akkreditivin açılması;
• Akkreditivin avizolanması;
• Akkreditivin təstiqi;
• Akkreditivin köçürülməsi (transferi);
Kapital Bank aşağıdaki sənədli akkreditiv növlərini  təklif edir:
• Geriyə çağırılan akkreditiv;
• Geriyə çağırılmayan akkreditiv;
• Təstiq olunmuş akkreditiv;
• Təstiq olunmamış akkreditiv;
• Transferli akkreditiv;
• Revolver akkreditiv;
• Rezerv akkreditiv.
Müştəri-alıcı (aplikant) akkreditivi istifadə edildikdə aşağıdaki üstünlüklər əldə edilir:
• Satıcı yaınız akkreditivi şərtlərini yerinə yetirdiyi halda malların (xidmətlərin) ödənilməsinə dair zamanət;
• Akkreditivin şərtlərinə və akkreditivdə göstərilən müddətə uyğun olaraq malların (xidmətlərin) alınmasına dair əminlik .
Müştəri-satıcı (benefisar) akkreditivi istifadə etdikdə aşağıdaki üstünlükləri əldə edir:
• Akkreditivin şərtlərinə və akkreditivdə göstərilən müddətə uyğun olaraq malların (xidmətlərin) ödənişinə dair əminlik;
• Çevik hesablaşmalar sistemini istifadə edərək, bir neçə əməliyyatların keçirilməsi imkanı.
İnkasso
Kapital Bank inkasso üzrə xidmətləri təklif edir və onun icrasını təmin məqsədilə ixracatçının tapşırığı ilə müvafiq hesablaşma, əmtəə və maliyyə sənədləri əsasında mallar üçün ödənişləri almaq öhdəliyini üzərinə götürür. İnkasso hesablaşmalar növü müştəriyə etibarlı və sürətli hesablaşmalar imkanını yaradır.
Zəmanətlər
Kapital Bank hüquqi şəxslərə bank zəmanətləri sahəsində çeşidli xidmətlər təklif edir. Bu zamanətlər zamin-bankın yazılı ödəmə tələbi və müqavilədə göstərilən digər sənədlər əsasında ödəmələr etmək öhdəliyi deməkdir. Bank zəmanətlərinin istifadəsi satıcıya mallar və xidmətlər üçün ödəmənin zəmanət və alıcı üçün zəmanət dövrünü əhatə edən ödəmənin təxirə salması imkanını yaradır.

The Kapital Banks gives corporate clients a full set of services on documentary operations in local and foreign currency:
Documentary credit;
Encashment;
Bank guarantees
Letter of credit
The Kapital Bank, cooperating with reliable banks of the world scale such as Citibank NA, American Express Bank, Commerzbank AG, KBS BANK NV, JSC "Avtobank", Banque de Commerce et de Placements, Parex Bank, PrivatBank, offers corporate clients acknowledgement of the letter of credit from their party. The documentary letter of credit, being the form of non-cash international payments, represents the obligation of the Bank on the basis of the assignment of the buyer to make payment in favor of the seller of the stipulated sum under the condition of presenting documents to the Bank on fixed dates, corresponding with the conditions of the letter of credit. The documentary letter of credit allows to minimize commercial risk, providing a reliable and fast acquisition of payment for the given goods (services).
The Kapital Banks gives the following set of services on letters of credit:
- Opening of letter of credit;
- Straightening letter of credit;
- Confirmation of credit;
- Transfer of letter of credit
The Kapital Banks gives the following types of letters of credit stated below:
- Revocable letter of credit;
- Irrevocable letter of credit;
- Confirmed letter of credit;
- Unconfirmed letter of credi;
- Transferable letter of credit;
- Revolving letter of credit;
- Reserved letter of credit
The client-buyer (àïëèêàíò) for using the letter of credit receives following advantages:
- Guarantee of payment for the goods (service only at fulfillment by the seller of the obligations provided by the letter of credit;
- Reliance of reception of payment for the goods (service) at fulfillment of all conditions provided by the letter of credit.
The client-seller (beneficiary) receives following advantages for using the letter of credit:
- Reliance of reception of payment for the goods (service) at fulfillment of all conditions provided by the letter of credit;
- Possibility of realization of several bargains, using a flexible settlement system under the letter of credit.
Encashment
Kapital Bank provides with the encashment services upon which the Bank according to assignment of exporter takes an obligation to receive payment approved by financial and other relevant documents after transfer of goods. The encashment form of calculations will allow the client to ensure reliability and speed of calculations.
Guarantees
Kapital Bank offers legal entities the range of services for banking guarantees upon submitting payment demand and other documents stipulated in the guarantee in line with terms of an agreement. Use of bank guarantees gives a guarantee payment to the seller for the delivered good (service) and possibility of deferral of payment for the buyer over the delivered good (service) on period of validity of the guarantee.